Fotky


Příjemné prostředí jídelny je vybaveno nábytkem splňující veškeré normy. Vybavení jídelny děti vede k samostatnosti a nápomocné činnosti. Starší děti pomáhají s přípravou příborů, hrnečků a talířků.

Jídelna pro děti

V jídelně se mimo jiné nachází nerezová várnice s termoregulací, kde mají děti připraveno pití. To je k dispozici dětem během celého dne. Moderní technologie termostatu zabraňuje opaření. Děti se tak učí samostatnosti.

Jídelna

Velká a prosluněná herna je centrálním místem naší mateřinky. Zde probíhají ranní rituály, výchovně vzdělávací aktivity a volná i tématická hra dětí. V zadní části je domeček, knihovna a relaxační zvýšené patro.Tam děti odpočívají, seznamují se s  říkankami, knihami a prvními písmenky. Osvojují si lásku a cit pro mateřštinu, tříbí výslovnost a odstraňují výslovnostní nešvary.

Ve spodní části domečku je prostorná kuchyňka s pultem, ve které si děti hrají na vaření, obchod či divadlo.

V herně je umístěno piano a Ferda s Beruškou nás provádí prvními krůčky k hudbě, pohybu, zpěvu, rytmizaci a tanci. Po srolování koberce je rázem z mateřinky velká tělocvična s parketovým povrchem a velkým tanečním zrcadlem. Každý den mají děti rozmanitou pohybovou průpravu.

Školní klavír

V koupelně se děti učí a fixují si základní hygienické návyky. Každé dítě má pod svojí značkou ručníček, kelímek na vodu, pastu a kartáček na zoubky. Před spinkáním děti odchází do postýlek s čistými zoubky.

Školková umývákna

Odpočinková místnost je určena dětem nespavcům. Některé děti prostě po obědě už nespí a my je nenutíme usínat. Mají však klidový režim. Leží v postýlkách, poslouchají pohádky či si sami listují knihami či dětskými časopisy. Učí se toleranci k ostatním dětem, které spinkají ve vedlejší místnosti u Spací víly.

Ložnice na spaní

Na to všechno dohlíží medvídek Pú. V červených boxech mají děti své oblíbené plyšáky na šmoulání k odpočinku, časopisy a knihy. Výmalba místnosti je v klidových odpočinkových barvách.

Odpočinková místnost

Pro nejmenší děti a děti spáče je fialkové království v čele se Spací vílou. Místnost je propojena s koupelnou, což je praktické z důvodů malé nehody. Každé dítě má v kapsáři pod svojí značkou pyžámko a věci na spinkání. Neviděli jste zde TV? Ani ji neuvidíte - jen rodiče si sami rozhodnou jaký čas u ní dítě bude trávit. Ve FORMELU si čteme, posloucháme, zpíváme a povídáme.

Pro nejmenší děti

Cestu do šatny vám obohatí naše výtvarné práce a že jich máme na každý týden dostatek. Máme totiž ve FORMELU rozšířenou výtvarku. Pracujeme s všedními i nevšedními materiály s 3D tvorbou a nejraději máme plastelýnu FORMELU. Že ji neznáte?

Vstup do šatny

V suterénu je naše šatna. Velká, prostorná, větratelná s topnými tělesy. V jarních děštích se usušíme a v zimních koulovačkách máme pohodlně kam navěsit rukavice a kombinézy. Všude dosáhneme a máme dostatek místa. Samostané přihrádky na bačkorky a boty, nezašpiní se a nezamotají. Dvojvěšáčky a samostatné přihrádky nad hlavou nám umožňují pověsit a umístnit větší množství oblečení.

Šatna naší mateřské školkyAktuality
led222024
KOUZELNÉ PŘESPÁNÍ VE FORMELU Listopad 2024
Dobrou náladu nezapomeňte doma.

led222024
Nadstandartní aktivity - Solná jeskyně 2024
Solná jeskyně součástí školkového režimu.

led222024
Kurz plavání - jaro/léto 2024
Zajišťujeme pro Vaše děti opakovanou každoroční nadstandardní aktivitu ...

říj172022
SOUROZENECKÁ SLEVA
KAŽDÝ SOUROZENEC SLEVA 20% ZE ŠKOLNÉHO

... přejít na aktuality
Rychlý kontakt

Děti lze vyzvedávat

Po obědě
12:00 – 12:15 hod.
Po spaní
od 14:30 hod.

Více informací

Telefonní spojení

Dagmar Bučilová tel. 602 698 658
Mgr. Jitka Hamerníková tel. 604 160 869


E-mail: 
formelocb@gmail.com 
Web:    www.skolkacb.cz


Facebook

Počasí České Budějovice - Slunečno.cz